ثبت اطلاعات لاتین کاربران

برگشت به صفحه اصلی

مقدمه

در راستای اجرای هر چه بهتر تبادلات اطلاعات تجارت فرامرزی میان ایران و کشور های خارجی امکان ورود اطلاعات اشخاص حقیقی و حقوقی در سامانه پنجره واحد تجارت فرامرزی ایجاد شد.
کاربران سامانه می بایست جهت وارد کردن اطلاعات شخصی خود به صورت لاتین، وارد سامانه پنجره واحد شده و پس از ورود به بخش ثبت اطلاعات لاتین کاربران نسبت به تکمیل اطلاعات خود و شرکتهایی که از آنها وکالت نمایندگی شرکت دارند اقدام نمایند.

بدین منظور در صفحه مذکور پس از انتخاب نام خود یا شرکت مورد نظر می بایست نام لاتین، آدرس لاتین و شماره گذرنامه (در صورتی که اتباع خارجه باشد) یا کد بین المللی شرکت (مخصوص شرکت های حمل بین المللی) وارد شود و بر روی دکمه ثبت تغییرات کلیک کنند.

لازم به ذکر است دسترسی ثبت نام لاتین شرکت تنها برای نمایندگان شرکت امکان پذیر است و لذا کارمندان شرکت قادر به انجام عملیات فوق نخواهند بود .

از تاریخ 30 خرداد ماه سال 96 ثبت اطلاعات لاتین برای اشخاص حقیقی و حقوقی الزامی است و از ادامه روند اظهارنامه هایی که صاحب کالا یا حق العمل کار یا اظهارکننده آنها شخصی باشد که اطلاعات لاتین خود را وارد نکرده، جلوگیری می شود.

آموزش

وارد سامانه پنجره واحد تجارت فرامرزی شده و از منوی کاربر(1) سپس ثبت اطلاعات لاتین کاربران (2) وارد صفحه مربوطه شوید

درابتدا از منوی آبشاری موجود در مقابل سطر “نام به فارسی ” نام خود و یا شرکتی که می خواهید نام لاتین آن را ثبت نمائید انتخاب کنید . با این کار شناسه ملی به طور خودکار در سطر دوم قرارمی گیرد .


پس از تکمیل فیلدهای موجود با کلیک بر روی ” ثبت تغییرات ” اطلاعات ذخیره و پیغام سبز رنگ” با موفقیت ثبت شد ” مشاهده می شود .

ثبت اطلاعات لاتین کاربران در سامانه گمرک

نکته : در منوی آبشاری تنها نام شرکت هایی موجود خواهد بود که در epl وکالت الکترونیکی نمایندگی شرکت از آن شرکت داشته باشید و به بیان دیگر تنها مدیر عامل شرکت مسئول ثبت لاتین شرکت خواهد بود .


برای آگاهی از وجود وکالت الکترونیکی نمایندگی شرکت به منظور ثبت لاتین شرکت ، از منوی ” کاربر ” سپس ” وکالت ” (1) وارد صفحه ی وکالت های سامانه epl شده و بر روی ” نمایندگی شرکت ” – (2) کلیک نمائید .

وکالت

ثبت لاتین کاربران

در صفحه ی باز شده ، ” لیست شرکت ” در پایین صفحه را بررسی نمائید . هر فرد تنها قادر به ثبت لاتین شرکت هایی خواهد بود که در این لیست موجود و وضعیت وکالت آن در حالت ( فعال ) باشد .


برای مثال : با توجه به تصویر ، علی سلیمانی با ورود به حساب کاربری epl خود و ورود به منوی ” ثبت اطلاعات لاتین کاربران ” قادر خواهد بود علاوه بر ثبت لاتین نام خود ، نام لاتین شرکت های ( کشتیرانی تست ، حمل و نقل تست ، شرکت هوایی تست ) را نیز ثبت نماید .

در صورتیکه مدیر عامل شرکت دارای وکالت الکترونیکی نمایندگی شرکت نمی باشد ابتدا باید وارد حساب کاربری شرکت شده و با ورود به منوی کاربر👈 وکالت 👈 نمایندگی شرکت در فیلد 👈جستجو👈 کد ملی مدیر عامل شرکت را جستجو و سپس تائید نماید .

با این کار در حساب کاربری مدیر عامل و در لیست شرکت ، وکالت مورد نظر اضافه شده و مدیر عامل پس از فعال کردن ان قادر به ثبت لاتین شرکت خواهد بود .

موفق باشید 🌹✌️